Unikalny przekrój poprzeczny w kształcie łzy zapewnia wyjątkowe cięcie i zapobiega złamaniom, a także eliminuje "wkręcania" pilnika, które pojawia się w przypadku wielu innych systemów oraz zapewnia efektywne usuwanie opiłków i zmniejsza naprężenia instrumentu. Atrakcyjna cena w porównaniu z ceną innych systemów maszynowych.

Przełomowa obróbka cieplna zapewnia doskonałą elastyczność bez rezygnacji z wydajności i bezpieczeństwa.
 
Dostępne 3 pakiety:
  • SIMPLE – do kanałów prostych
  • STANDARD – do łagodnie zakrzywionych kanałów
  • COMPLEX – do umiarkowanie i bardzo zakrzywionych kanałów
 
FAQ (Najczęściej zadawane pytania)        
  1. Co sprawia, ze pilniki Mani Silk Files różnią sie od innych systemów  
    dostępnych na rynku?
Pilniki Mani Silk FIles są oparte o anatomiczną budowę kanałów, umożliwiają czucie narzędzia podczas pracy (nie "wkręcają" sie w kanał), a jednocześnie zapewniają efektywne oraz bezpieczne kształtowanie kanału przy pomocy minimalnej liczby instrumentów.
 
  1. Jak korzysta sie z pilników Mani Silk Files?
Korzystając przykładowo z pakietu STANDARD, po wykonaniu dostępu w linii prostej, poszerzamy ujście kanału w okolicy szyjki (używając poszerzacza ujścia kanałowego .08/25 z lewej strony paczki) i przygotowujemy drogę wprowadzenia narzędzia. Z pilników Mani Silk Files korzystamy od lewej do prawej strony w opakowaniu (od .06/20 do .06/25), aż pilnik w rozmiarze .06/25 osiągnie ostateczna długość robocza.
 
  1. Z jakich silników mogę korzystać pracując pilnikami Mani Silk Files?
Każdy silnik, który zapewnia 500 obr./min z funkcja autoreverse i możliwością ustawienia momentu obrotowego wynoszącego 300 gf • cm ( =3.0Ncm) może być zastosowany do pracy pilnikami Mani Silk Files.
 
  1. Ile razy mogę korzystać z pilników Mani Silk Files?
Mani zaleca jednokrotne stosowanie pojedynczego pilnika Mani Silk Files.

 
  1. Czy mogę pracować metodą reciprokalną, stosując pilniki Mani Silk Files?
Pilniki Mani Silk Files mogą być stosowane w technice reciprokalnej w przypadku silnika pracującego zgodnie z ruchem wskazówek zegara.