Nowości na Targach DENTAMED


GETWELL stoisko nr 63​

Lupy premium ExamVision


Lupy TTL wykonywane w Danii indywidualnie na miarę z materiałów klasy premium.  Doskonała optyka od dostawcy Leica – nieporównywalna jakość obrazu, duża głębia ostrości i pole widzenia. Dostępna pełna korekcja wady wzroku, zarówno w lupach jak i w szkłach otaczających. Dzięki możliwości doboru odległości roboczej oraz kąta ustawienia teleskopów, praca w lupach ExamVision nie tylko poprawia jakość pracy ale także pozwala utrzymać właściwą, ergonomiczną pozycję. Dostępne powiększenia 2.3, 2.8, 3.3., 3.8 (HD Galilean) oraz 3.5, 4.6, 5.7 (Kepler Kompakt).

Ergonomiczne krzesła BQE


Zaprojektowane przez fizjoterapeutów do całodniowej ergonomicznej pracy komfortowo i bez bólu. Specjalnie wyprofilowane siedziska umożliwiają pracę w zalecanej wyższej pozycji z kątem ugięcia nóg ok. 110°,  ustawienie miednicy w tej pozycji wymusza prawidłową krzywiznę lędźwiowa oraz umożliwia większą swobodę ruchu. Ergonomiczne podpórki lędźwiowe idealnie dopasowują się w zagłębienie lędźwiowe, zmniejszając jego obciążenie. Polecane modele - Dynamic® z unikalnym dynamicznym dostosowaniem do pozycji pracy, BackUp™  do dłuższych procedur w nieruchomej pozycji, ErgoSolex™ dla osób pracujących w pozycji siedzącej i półstojącej.HAPPYDENTAL stoisko nr 89​Irygator dentystyczny Panasonic EW-1611
 Irygator Dentystyczny Panasonic
Irygator dentystyczny Panasonic EW-1611 to rewelacyjne uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Intensywny i precyzyjny strumień (ok. 6,5 bara) zapewnia dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych i kieszeni dziąsłowych dbając jednocześnie o kondycję dziąseł. Fala uderzeniowa wzmocniona technologią ultradźwiękową z dużą skutecznością obluzowuje również płytkę nazębną gromadzącą się na powierzchni szkliwa zapobiegając odkładaniu się kamienia nazębnego. Irygacja nigdy nie była tak przyjemna i dokładna jak z Irygatorem Panasonic EW-1611!

ORAL7 żel na suchość jamy ustnej

​Żel na suchość jamy ustnej ORAL7 to produkt, który z powodzeniem można nazwać mianem sztucznej śliny. Jako jeden z nielicznych preparatów poza właściwościami nawilżającymi zapewnia utrzymanie odpowiedniej flory bakteryjnej w jamie ustnej. Dzięki obecności w składzie naturalnych enzymów: Lizozymu, Laktoferyny oraz Glukozydazy + Lektoperoksydazy zapobiega rozwojowi w jamie ustnej patogennych bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy, stanów zapalnych dziąseł, aft, pleśniawek oraz nieświeżego oddechu. Delikatny smak oraz brak chemicznych detergentów sprawia, że produkt może być bezpiecznie stosowany także przez osoby po chemio- i radioterapii.
Dla uzyskania najlepszych efektów terapii zaleca się stosowanie wszystkich produktów z linii Oral7.


ORAL7 Kids

ORAL7 Kids - pasta do zębów dla dzieci o przyjemnym, owocowym smaku. Zawierająca fluor, ksylitol oraz naturalne enzymy pozwala chronić zęby przed próchnicą, a także zachować zdrowie całej jamy ustnej.

Właściwości pasty ORAL7 KIDS:
- enzymy Lizozym, Laktoferyny, Glukozydaza + Laktoperoksydaza - redukują ilość patogennych bakterii w jamie ustnej, wywołujących stany zapalne dziąseł, rozwój próchnicy oraz odpowiedzialnych za powstanie przykrego zapachu z ust,
- ksylitol przywracając naturalne pH neutralizując negatywne działanie kwasów w jamie ustnej i chroniąc zęby przed próchnicą,
- fluor wspomaga proces remineralizacji skutecznie wzmacniając zęby, chroni je przed próchnicą i łagodzi ból związany z nadwrażliwością zębową,
- wspomaga nawilżanie dziąseł i błon śluzowych w jamie ustnej
- owocowy smak tutti-frutti smakuje dzieciom i motywuje do regularnego szczotkowania zębów,
- nie zawiera chemicznych detergentów, sztucznych spieniaczy (SLS) oraz alkoholu, które działają wysuszająco na błony śluzowe w jamie ustnej,
- nie zawiera cukru i sacharyny.

OVIDEN Ovi-One uchwyt na końcówki do szczoteczek elektrycznych, sonicznych oraz ultradźwiękowych


Producent: OVIDEN Michał Rogula

OVIDEN Ovi-One to uniwersalny uchwyt służący do higienicznego przechowywania końcówek do szczoteczek elektrycznych, sonicznych oraz ultradźwiękowych większości marek dostępnych na rynku. W dyskretny i elegancki sposób pomieści cztery końcówki wymienne całej rodziny. Uchwyt OVIDEN Ovi-One można powiesić na ścianie, lustrze lub postawić na łazienkowej półce czy umywalce. Funkcjonalna mata samoprzylepna w prosty sposób przytwierdza uchwyt do podłoża, bez uszkodzenia powierzchni z możliwością wielokrotnej zmiany miejsca mocowania.


NEVADENT stoisko nr 74


V-Taper2H SSWhite
V-Taper2H rewolucyjny system pilników ze zmiennym taperem, wykonany z elastycznego i wytrzymałego stopu NiTi, pozwalający zaoszczędzić od 20 do 60% zębiny podczas zabiegu.


Klamry
Klamry z wyselekcjonowanej i utwardzanej stali nierdzewnej, idealnie sprężyste, przetestowane na 4000 cykli otwierania i zamykania. Dostępne: błyszczące, matowe, czarne.

Maseczki
Kolorowe maseczki w ciekawych wzorach i wariantach graficznych. 3-warstwowe , spełniające rygorystyczne normy pyłoszczelności >99% oraz filtracji bakteryjnej 95%.

Endometr z żyroskopem
Nowoczesny endometr z żyroskopem oraz funkcją Bluetooth. Z możliwością podpięcia do mikrosilnika z Bluetooth oraz usytuowania go w dowolnej odległości i pozycji w gabinecie.